Atskleista linksmoji duomenų analitikos pusė

Verslo analitika gali būti pasitelkta ne tik rimtai įmonių informacijai analizuoti, bet ir kurti įvairias įžvalgas iš pačių netikėčiausių duomenų. Tokių pavyzdžių pateikia nemokama duomenų analitikos platforma „Tableau Public“, kurioje jau sukurta virš milijono vizualizacijų.

Štai muzikos transliavimo platforma „Spotify“ pagal 35 milijonų vartotojų sudarytus grojaraščius sudarė linksmas duomenų vizualizacijas, kurios atskleidžia, kokie emotikonai dažniausiai yra priskiriami populiariausiems muzikos atlikėjams. Pavyzdžiui, dainininkė Adelė dažniau sulaukia sudaužytos širdies simbolio ir verkiančio emotikono dėl savo lyrinių dainų, o legendinis David Bowie – žaibo emotikono, kuris atkartoja atlikėjo įvaizdį ant 1973 metų albumo „Aladdin Sane“.

Duomenų analitikos bei vizualizacijos galimybės panaudotos ir populiaraus TV serialo „Sostų karai“ šeštojo sezono apibendrinimui: kiek kuris personažas gavo scenarijaus eilučių ir eterio laiko. Vizualizaciją sudaręs „Deloitte“ konsultantas Adam McCann „Tableau Public“ panaudojo ir kitoms įžvalgoms: apie ką meluoja JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kokios yra visų laikų populiariausios „Beatles“ dainos ir koks yra tikrasis Vincento van Gogo paveikslo „Žvaigždėta naktis“ spalvų pasiskirstymas bei daugeliui kitų temų.

„Kasdien susiduriame su begale duomenų, kurių nesuprantame arba vertiname paviršutiniškai. Minėtos duomenų vizualizacijos puikiai atskleidžia, kaip duomenų analitika gali pasitarnauti siekiant geriau suprasti turimus duomenis, atrasti įdomias įžvalgas ir paversti jas visiems suprantamais grafikais“, – komentuoja „Tableau“ atstovas Lietuvoje Darius Jonaitis.

2010 m. atidaryta nemokama platforma „Tableau Public“ nuo pat pradžių buvo skirta duomenų analitikos entuziastams, norintiems stiprinti savo įgūdžius ir nemokamai dalintis rezultatais. Šiuo metu platforma naudojasi daugiau nei 300 000 duomenų analitikos entuziastų, kurie kiekvieną savaitę paskelbia per tūkstantį skirtingų duomenų įžvalgų – nuo mokyklos krepšinio komandos rezultatų iki globalios migracijos duomenų.

Daugiau informacijos apie duomenų analitikos galimybes bus galima sužinoti seminaruose „The Tableau Experience“, kurie vyks spalio 18 d. Kaune ir spalio 19 d. Vilniuje. Informacija apie renginius ir registracija čia.