„ESET Security Day 2019“: tobula įmonės saugumo politika

ESET Lietuva kviečia į tradicinę kibernetinio saugumo konferenciją „ESET Security Day 2019“, vyksiančią rugsėjo 5 d. Vilniuje. Jau penktus metus iš eilės organizuojama konferencija suteiks galimybę išgirsti kibernetinio saugumo naujienas, susipažinti su šios srities profesionalais iš Lietuvos ir užsienio šalių.

Pagrindinė „ESET Security Day 2019“ tema – tobula įmonės saugumo politika. Šiemet pranešimus skaitys tokie kibernetinio saugumo ekspertai, kaip Nacionalinio kibernetinio saugumo centro direktorius Rytis Rainys, saugumo specialistai Vytautas Butrimas ir Darius Povilaitis, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos IT skyriaus vedėjas Dr. Jevgenij Tichonov ir kiti.

Tarp kviestinių konferencijos pranešėjų – ESET saugumo evangelistas Tony Anscombe, Fondia Suomija vyr. teisininkė Sari Koskela, Safetica atstovas BSc. Radek Hanzlik.

Trumpai apžvelkime renginio programą.

Nuolat cituojamas BBC ir „The New York Times“, šiuo metu ESET dirbantis kibernetinio saugumo veteranas Tony Anscombe yra dažnas svečias tokiuose pasaulinio lygio renginiuose, kaip RSA ar „Gartner Risk and Security Summit“. Rugsėjo 5 d. vyksiančioje konferencijoje „ESET Security Day“ Tony Anscombe skaitys pranešimą apie išmaniesiems pastatams gresiančias kibernetinio saugumo grėsmes. Pasak pranešėjo, apie sparčiai populiarėjančių išmaniųjų pastatų pažeidžiamumą turime kalbėti ne būsimuoju, o jau esamuoju laiku.

IT saugumo ekspertas Vytautas Butrimas, turintis daugiau nei 29 metų patirtį informacinių technologijų ir saugumo politikoje, prisidėjęs prie pirmosios Lietuvos kibernetinės gynybos strategijos kūrimo, šiuo metu rengia NATO Vidurio Europos kibernetinės rizikos tyrimą. Konferencijos dalyviai galės išgirsti pranešimą apie kibernetinio saugumo iššūkius, kylančius saugant kritines infrastruktūras.

Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos IT skyriaus vedėjas Dr. Jevgenij Tichonov, sukaupęs daugiau kaip 10 metų patirtį skirtingose IT srityse, prie VDAI prisijungė 2018 m. gegužės mėn., pačiame asmens duomenų apsaugos pokyčių įkarštyje. Konferencijoje specialistas pasidalins VDAI metodine informacija, susijusia su organizacinėmis ir techninėmis duomenų saugumo priemonėmis, apžvelgs organizacijoje tvarkomų asmens duomenų saugumo rizikos vertinimą.

Fondia Suomija Vyresnioji teisininkė Sari Koskela specializuojasi duomenų privatumo ir apsaugos srityje, įskaitant jautrių sveikatos priežiūros duomenų apsaugą, taip pat teikia duomenų apsaugos pareigūno paslaugas įvairioms verslo įmonėms. Pranešėja „ESET Security Day 2019“ pasidalins Suomijos patirtimi įgyvendinant BDAR, taip pat gerąja praktika paremtais patarimais verslui, kaip tinkamai užtikrinti BDAR rekomendacijų laikymąsi.

IT saugumo ekspertas Darius Povilaitis pranešimo metu aptars kibernetinio saugumo geriausias praktikas bei principus, kuriuos rekomenduotina taikyti įmonėje, taip pat kaip pasiekti vieną iš sudėtingiausių tikslų – aptikti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. Saugumo specialistas šiuo metu dirba gynybinėje, puolamojoje bei tiriamojoje kibernetinio saugumo srityse, jo kibernetinę pasaulėžiūrą bei solidžius žinių pamatus padėjo formuoti „SANS Institute“, kuriame teko mokytis.

Safetica regiono plėtros vadovas BSc.Radek Hanzlik, dirbantis su ESET ir kitais saugumo sprendimų kūrėjais, konferencijoje pristatys sprendimą „Safetica Auditor“, kuris padeda analizuoti įmonės tinklą itin paprastu, bet efektyviu būdu, taip leisdamas realiu laiku išvengti duomenų nutekėjimo, neleistinų darbuotojų veiksmų ir saugumo problemų. Pasak pranešėjo, organizacijoms itin svarbu matyti ir suprasti, kas vyksta jos viduje, nes tik taip galima priimti teisingus sprendimus užtikrinant maksimalią duomenų apsaugą.

Daugiau informacijos apie konferenciją „ESET Security Day 2019“: https://www.eset.com/lt/eset-security-day/